Klasa teatralna w Gimnazjum nr 26 pracowała nad projektem teatralnym po raz pierwszy. Miała za zadanie stworzyć tekst dramatyczny oparty na wiedzy z zakresu rodzajów i gatunków literackich, wiedzy o epoce średniowiecza z zakresu literatury, kultury, muzyki, strojów, a także języka. Pracowano zatem nie tylko nad ciekawym i zaskakującym scenariuszem, ale również nad stylizacją językową. Dodatkowo uczniowie przygotowali plakaty do swoich spektakli, zaproszenia, a po premierze, która odbyła się 17 listopada 2016 r. zarówno przed uczniami szkoły, jak i w godzinach popołudniowych przed rodzicami, przygotuje recenzje ze swoich występów.
To świetny sposób, aby przybliżyć uczniom bogactwo tej epoki historycznoliterackiej z całym wachlarzem smaczków obyczajowych i zachęcić do sięgania po inne teksty, nawiązujące do średniowiecza, bez obawy o niechęć i uprzedzenia do nich.

Hanna Szeląg