Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI współpracuje z naszą szkolą od 2006 roku. Współorganizuje takie imprezy jak: Ratajskie Przeglądy Teatralne, Noce Teatrów, Konkursy Literackie, koncerty charytatywne Czad Amator oraz Festyny na Chartowie. Realizowało na terenie szkoły takie projekty jak: Profilaktyka narkotykowa z AMICI, Strefa zachwytu AMICI, Teatr W Przejściu - imprezy kulturalne AMICI. Stwarza dla mieszkańców Rataj okazje do kulturalnych przeżyć w naszym Teatrze i inspiruje młodych ludzi do rozwoju. Dzięki współpracy ze szkołą ma okazje do wielu działań w jej murach, które stanowią ważny punkt na mapie kulturalnej Poznania.

Stowarzyszenie od 2009 roku organizuje corocznie twórcze obozy teatralne, podczas których uczestnicy wcielają się w określone postaci i to zarówno w grze fabularnej RPG, jak i w LARP-ie. I tak przeżyli już przygodę w świecie słowiańskim, pirackim, baśniowym, westernowym oraz starożytnym. Gdzie fabuła ich zaprowadzi w tym roku? Ano zobaczymy... Zobacz migawki w galerii.

Odwiedź stronę Stowarzyszenia i polub nas na Facebooku!