Grupa Na Dodatek ma długą tradycję, choć nastąpiła równie długa przerwa w jej działaniu. Początek sięga roku 2010 i zespół przetrwał do roku 2012 w prawie niezmienionym składzie. W swoim repertuarze miał wiele bajek dla dzieci, oklaskiwanych zarówno w Teatrze W Przejściu, jak również na występach wyjazdowych. Zespół przygotował m.in.: "Bajkę o Grzecznym Rycerzu", "Kurka i Kwaczusia". W 2013 r. zespól połączył się z zespołem W Przejściu i zdobył I miejsce na Festiwalu Teatralnym w Suchym Lesie spektaklem budowanym na podstawie tekstów III Konkursu Literackiego AMICI pt. "Pokolenie". Grupa reaktywowała swoją działalność w 2015 roku (chociaż do swej nazwy powróciła oficjalnie dopiero w listopadzie 2015 r.) i stworzyła spektakl pt. "Gdzie jest Elsa?", czym udowodniła po raz kolejny, jak ważny jest dla nich młodszy odbiorca. Spektakl cieszy się ogromnym powodzeniem. Od listopada w nowym składzie i z nowym zapałem i nazwą zaczęła pracę nad spektaklem bożonarodzeniowym o humorystycznym zabarwieniu pt. "Niebiański batalion", z którym zdążyła już wystąpić w MAN-ie.

Aktorzy:

- zadebiutowali spektaklem dla dzieci "Gdzie jest Elsa?" w czerwcu 2015 r.

- przygotowali performance na V Noc Teatrów AMICI,

- wystąpili w MAN-ie ze spektaklem "Niebiański batalion",

- przygotowali spektakl dla młodszej widowni "Kurek i Kwaczuś".